Çiçek Bakımı Çiçek Hikayeleri Çiçeklerin Anlamı Özel Günler İçin Çiçekler

İdeal Ofis Çiçeği: Antoryum

Ofis ortamında kolaylıkla yetiştirilebilen Antoryum, iş yerine hediye olarak gönderilebilecek olan çiçekler arasında yer alıyor. Güzel ve farkı çiçek yapısı ile dikkatleri üzerine toplayan Antoryum çiçeği, doğrudan güneş ışığını almayı istemez. Dolaylı alınan ışıktan faydalanıp yaşamını idame ettirebilen bu çiçek 4 saat güneş istemekle beraber direk güneş ışığından etkilenmez.

Yaz aylarında çiçeklenme gösterip kış aylarında dinlenme sürecine girer. Çok fazla güneş istemediği gibi çok sıcaktan ve çok soğuk hava şartlarından da korunması gerekir. Hava akımına sürekli maruz kalmaktan memnun olmayan bu çiçek aynı zamanda nemli ortamı da sever.

Sulaması Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında çiçeklenme sebebi ile sulanmaya daha çok ihtiyaç duyan Antoryum çiçeği kış aylarında aşırı sulanmaktan hoşlanmaz. Antoryum çiçeğinin sulama işleminde dikkat edilmesi gereken ise toprağın tamamının sulanmasıdır.

Antoryum Hastalıkları

Solucan, sinek, yapışkan ve pamuksu hastalıkların yanı sıra mantar da bitkinin gelişimi için sakıncalı olup Antoryuma epey zararı dokunur. Çiçeğin aşırı sulanması, saksı deliğinin açık olmaması, toprağın kalitesinin düşük olması veya vitamin yönünden eksik olması bitkinin hastalanmasına sebep olabilir. Bunun yanı sıra hasta bitki ile yanın olması da Antoryum çiçeğinize hastalığın kısa sürede bulaşmasına sebep olur. Bu nedenlerden dolayı bitki gelişimi için bu detaylara dikkat etmeniz ve hastalığın gözlemlenmesi sonrasında ise ilaçlama işlemine kısa sürede geçilmesi gerekir.

Leave a Reply