Özel Günler İçin Çiçekler

İş Tebriği için Alınabilecek Çiçekler

Yeni iş başlangıçlarında ya da terfi gibi başarılarda çiçek göndermek oldukça zarif bir davranıştır. Ancak gönderilen kişiye göre ve amaca uygun olarak bir çiçek seçmek önemlidir. İş tebriği için kırmızı güllerle dolu bir buket göndermek elbette doğru bir seçim değil. Söz konusu kişi sevgiliniz bile olsa, ofis ortamına uygun ve ofis şartlarında bakılabilecek bir çiçek seçiminde bulunulmalıdır.

iş çiçeği

iş çiçeği

İş Tebriği için Hangi Çiçeği Göndermeli?

İş tebriği için en uygun çiçek orkidedir. Az yapraklı, hoş kokulu, dayanıklı ve tabi ki muhteşem görünümlere sahip olan bu çiçekler, ofisin iklimi için uygundur. Güneş ışığını doğrudan alması önlendiği müddetçe ofiste uzun süre bakılabilir. Sürekli sulama ya da toprağını temizleme gibi bakım gereklilikler olmadığı için ofise uygundur.

Saksı çiçekleri iş tebriği için uygun seçeneklerdir. Orkide gibi saksıda yetiştirilebilecek, hoş ama hafif kokulu çiçekler doğru bir seçim olabilir. Ayrıca teraryum göndermek de iş tebriği için uygundur. Zahmetsiz bir çiçek olan teraryum, sevdiklerinizi işindeki başarısından dolayı tebrik ederken ona küçük bir bahçe hediye etmenize de olanak sağlar.

Sukulentler de iş tebriği için uygun olabilir. Güzel renklerde ve şık şekilde tasarlanmış olan bir sukulent sevdikleriniz için güzel bir iş tebriği çiçeği olacaktır. Bakımı oldukça kolay olduğu için ofis ortamında problem yaşamadan bakılabilecek türde bitkilerden biridir.

Leave a Reply