Özel Günler İçin Çiçekler

İş Tebriği için Özel Çiçekler

Sevdiklerinizin yeni iş başlangıçlarını ya da aldığı terfii tebriği amacıyla yapabileceğiniz en güzel davranış çiçek göndermektir. Ancak çiçek seçimi yaparken ofis ortamına uygun olduğuna emin olmak gerekir. İş tebriği için buket göndermek asla doğru bir seçim olmaz. Çünkü ofis ortamı ev kadar rahat değildir ve çoğu zaman o buket için uygun vazo bulunmaz. Çiçeğin hem kalıcı olması hem de karşı tarafı memnun etmesi için saksılı çiçekleri tercih etmek daha doğru olur.

tilandisia

tilandisia

Hangi Çiçeği Almalı?

İş tebriğinde ilk akla gelen çiçek genellikle orkide olur. İki dal ya da daha fazla dala sahip olan orkideler ofis için de uygun çiçeklerdir. Hem bakımları kolaydır hem de ofis ortamında rahatlıkla gelişim gösterebilir. Gönderilen kişiye karşı hissedilen duygulara bağlı olarak farklı renklerde orkideler seçilebilir.

Orkide dışında küre içerisinde papatya da uygun bir seçimdir. Ancak papatyaların orkide kadar kalıcı olması beklenemez. Daha uzun süre dayanıklı olması isteniyorsa çeşitli saksı çiçekleri de uygun seçenekler olabilir. Son dönemde özellikle erkekler için iş tebriği çiçeği olarak sukulentlerin tercih edildiği gözleniyor.

Teraryum da ofis ortamı için uygun çiçeklerdir. Kim çalışma masasında küçük bir bahçe olsun istemez mi? Sevdiklerinize iş tebriği için özenle tasarlanmış bir teraryum da gönderebilirsiniz. Özellikle erkeklere çiçek gönderme konusunda tedirginlik yaşayanlardansanız, teraryum tam size göre bir seçenek demektir. Online çiçek mağazalarının çoğunda iş tebriği için özel çiçekler de yer almaktadır.

Leave a Reply