Çiçek Hikayeleri Çiçeklerin Anlamı Özel Günler İçin Çiçekler

İş Yerine Atatürk Çiçeği Gönderilir mi?

İş yerine gönderilebilecek olan çiçekler farklı özelliklere sahip olan ve özellikle kolay bakıma sahip olan çiçeklerdir. Atatürk çiçeği ev ortamında kolaylıkla bakıma uygun olan bir çiçek olup aynı zamanda güneş ihtiyacı da vardır. Bu neden ile özellikle güneş almayan ofisler için önerilmez. Güneş alan pencere kenarında oldukça güzel bir şekilde gelişimine devam eder.

Atatürk çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Atatürk çiçeğinin bakımında dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Güneş alan bir pencere önüne konumlandırmanız çiçeğinizi son derece mutlu edecektir. Aynı zamanda çiçeğin güneşlenmesi sırasında uzun süre aynı şeklide durması yaprakların güneşe doğru eğilmesine sebep olacaktır. Bu yüzden çiçeğin saksısının arada sırada çevrilmesi gerekir. Bu işlemin yanı sıra sulanması da oldukça önemlidir. Yaz aylarında daha çok sulanma isteyen çiçek kış aylarında daha az su isteği içindedir.

Atatürk çiçeği hastalıklara karşıda korunması gerekir. Fazla sulama ya da toprağının vitaminsiz olması çiçeğin hastalanmasını hızlandırır. Bu neden ile sulama işleminde aşırı sulamamaya dikkat etmek gerekir. Vitamin için ise yılda bir kez vitamin şurubu eklenmesi gerekir. Böylelikle vitamin yönünden toprağı gelişirken aynı zamanda çiçekte daha güzel ve daha canlı olur. Uzun süre boyunca sizinle olacak olan Atatürk çiçeğinin saksı değişiminde ise kök gelişimine göre bir büyük tercihe yer vermeniz yeterli olacaktır.

Leave a Reply