Çiçek Hikayeleri

Orkide Çiçeğinin Vitamin İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

Narin ve oldukça zarif olan görüntüsü ile dikkat çeken orkide çiçekleri farklı renk çeşitlerinin yanı sıra binlerce farklı türe sahiptir. Ülkemizde de son derece farklı türlerine rastlanan orkideler salonlarda oldukça şık ve hoş olan görüntüsü ile de dekorasyona destek oluyor. Sevdiklerimize hediye olarak da gönderebileceğiniz orkide çiçekleri kolay bakıma sahip olmaktadır. Sulamanın haftada bir kez yapılması yeterli olur.

Yapraklarına suyun temas etmemesine dikkat etmek oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra toprağının zenginliğinin sürekli olması için vitamine yer açabilirsiniz. Vitamin verilmesinde orkidelere özel olarak hazırlanan içeriklere sahip seçeneğe yer vermeniz gerekir.

Vitamin Uygulaması

Orkide çiçeklenme dönemi sonrasında uzun süre çiçeklerini muhafaza etmesinin yanı sıra oldukça güzel olan yaprakları ile de dikkat çekici görüntüye sahiptir. Orkide çiçeğinizin toprağı özel olduğu gibi vitamini de özeldir. Orkide çiçeklerine özel olarak hazırlanan orkide seçeneğine yer vermeniz gerekir. Ayda bir defa sulama suyu içine belirlenen ölçekte ekleyeceğiniz vitamin ile beraber çiçeğinizin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Böylelikle daha güzel çiçeklenmesine daha uzun süre çiçekli kalmasına destek olurken hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlayabilirsiniz.

Sevdikleriniz hediye olarak tercih edebileceğiniz orkide çiçekleri renk seçimlerinin yanış ıra özel aranjman seçimleri ile de dikkat çekiyor. Hediye seçiminizde kadın ve erkeklere rahatlıkla gönderebileceğiniz orkide aranjmanları aynı zamanda zarif bir hediye seçimidir.

Leave a Reply