Özel Günler İçin Çiçekler

Yeni İş Tebriği için Uygun Çiçek Çeşitleri

Toplum olarak adet edindiğimiz unsurlardan biri de yeni iş tebriği için çiçek göndermek… Ailemizden ya da arkadaş çevremizden biri yeni bir işe başladığında onu tebrik etmek ve güzel bir başlangıç olması dileklerimizi sunmak için çiçek göndeririz. Her ne kadar online olanaklarımız sayesinde istediğimiz çiçeği hatta ağacı bile sevdiklerimize gönderme şansına sahibiz. Ancak iş yeri için, yeni iş tebriği amaçlı gönderilebilecek en uygun çiçek orkidedir. Büyüleyici kokusu, şık görüntüsü ve bakımının kolaylığı ile orkide ofis ortamı için ideal çiçek türüdür. Çift dal orkide göndermek doğru ve şık bir seçim olacaktır.

yapay aranjman

yapay aranjman

İş Yerine Çiçek Gönderirken Nelere Dikkat Etmeli?

Ofis ortamı elbette ev ortamı kadar rahat değildir. Bu sebeple oraya uygun bir çiçek göndermek gerekir. Ofiste her an vazo bulmak mümkün olmayacağı için buket çiçekler yerine kendi vazosu ya da saksısı bulunan çiçekler tercih edilmelidir. Ayrıca yoğun kokulu çiçekler de ofis için uygun olmayacaktır. Sümbül ve yasemin gibi ortamın havasını kokusuyla kaplayan çiçekler, ofis çalışanları için zorluk yaratabilir.

Bakımı zor olan, yapraklarını döken, sürekli sulanması gereken ve güneşi seven çiçekler ofislerde kullanışlı olmaz. Yapma çiçekler de asla ofis ortamı için uygun değildir. Bulunduğu yerin enerjisini çeken yapma çiçekler, iş tebriği için ya da başka bir sebeple kesinlikle birine gönderilmemesi gereken çiçeklerdir.

 

Leave a Reply